Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Alımı İlanı (10.10.2023)

10.10.2023 tarih ve 32335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ilan doğrultusunda Enstitümüzün ilanda belirtilen birimlerine “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi uyarınca öğretim görevlileri, aynı Kanun’un 50/d maddesinde belirtilen statüde araştırma görevlileri alınacak olup ilana BU BAĞLANTI adresinden ulaşabilirsiniz.

İlana başvurular elektronik olarak yapılacak olup başvurunuzu,

https://ubys.iyte.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris

adresinden yapabilirsiniz.

Başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgi, başvuru kılavuzunda yer almakta olup kılavuza BU BAĞLANTI adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru, ön değerlendirme, sınav ve nihai sonuç işlemleri Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik doğrultusunda yapılmakta olup adaylar sürece ilişkin yürütülen işlemler konusunda Yönetmelik’i inceleyebilirler.

Herhangi bir sorunuzu ya da sorunu ilanda belirtilen adreslere veya kılavuzda yer alan iletişim adreslerinden bizlere iletebilirsiniz.