Hususi Damgalı Pasaport(Yeşil)

Hususi Damgalı Pasaport Başvurusu

Pasaport Kanunu: http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.5682.pdf

Pasaport Yönetmeliği: http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19970&sourceXmlSearch=pasaport&MevzuatIliski=0

Sadece 3. 2. ve 1. dereceli kadrolarda bulunan kamu çalışanları Hususi Damgalı Pasaport başvurusunda bulunabilirler. Kadronuzun durumunu öğrenebilmek için Personel Daire Başkanlığı ile iletişime geçiniz.

 

Sadece kendi adına başvuruda bulunacak personel için;

Yukarıda belirtilen kadro şartını taşıyan personelimizden talepte bulunacaklar Hususi Damgalı Pasaport Formu Talep Dilekçesi ile Personel Dairesi Başkanlığı Evrak Kayıt Birimine başvurur.

 

İşlemleriniz devam ederken randevu işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.(Bkz. https://randevu.nvi.gov.tr/ )

 

Başvurunuz doğrultusunda adınıza düzenlenmiş Hususi Damgalı Pasaport Başvuru Formu ile birlikte İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.(Bkz. https://www.nvi.gov.tr/hakkimizda/projeler/pasaport-bilgi)

 

-Kendisi ve aile bireyleri ile birlikte başvuruda bulunacak personel için;

-Hususi Damgalı Pasaport Formu Talep Dilekçesine kendisi dışındaki aile bireylerinin nüfus cüzdanı fotokopilerini ekleyerek
Personel Dairesi Başkanlığı Evrak Kayıt Birimine başvurur.

 

İşlemleriniz devam ederken randevu işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.(Bkz. https://randevu.nvi.gov.tr/ )

 

Başvurunuz doğrultusunda adınıza düzenlenmiş Hususi Damgalı Pasaport Formu ile birlikte aile bireylerinizle beraber İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü müracaat edebilirsiniz. (Bkz. http://www.izmir.pol.tr/Sayfalar/Pasaport-islemleri.aspx)